NEDEN TR POSTER

Poster bir kişiliktir ve sanatçının kişiliğini ortaya çıkarır.

Tasarım dünyasında yeni sınırlara ve keşiflere doğru yola çıkıyoruz. Bu keşif dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıların katılımlarıyla yeni ufaklara doğru hep beraber yelken açıyoruz. Poster dünyasına görme şeklimizi değiştirmek için şimdi sizlerle birlikteyiz.

Poster sanatının hayatımızdaki yeri bir şeyler hissettirmektir. Sevinç, üzüntü, öfke ve daha fazla hissiyatlardır. Sizlerin hissiyatına ortak olmak için bir araya gelerek ve güzellik duygusunu sahip güzel olana her şeye değer vererek gelişiyoruz.

Poster dünyası, bir ürünün, hizmetin veya etkinliğin reklamını yapmak ya da tanıtmak için oldukça etkili bir iletişim aracıdır. Hedef kitlenin dikkatini hızla çekebilen, önemli bilgileri iletebilen ve kalıcı bir izlenim bırakabilmesi özelliğiyle toplumsal hayatımızda görsel anlamda geniş kullanılmaktadır. Grafik tasarımla üretilen posterler, hayatımızı çeşitli şekillerde etkileme gücüne sahip bir sanat biçimidir.

TRPOSTER, tasarımla yaşamayı teşvik eden, toplumsal farkındalığı amaçlayan ve toplumsal bilinci harekete geçiren uluslararası bir grafik tasarım topluluktur. Bu amaçla, dünyanın dört bir yanındaki tasarımcıları kâr amacı gütmeden her zaman yeşil kalan dünyaya, umut verici görsel içerikle insanoğluna hizmet etmeyi hedefliyoruz.

Tüm grafik tasarımcıları, bu değişen zaman içindeki dünyamıza ve içindeki yaşama biçimimizi kendi bakış açınızla yansıtacak bir poster tasarlamaya davet ediyoruz.

Buyurun efendim başlıyoruz!


Dr. Öğr. Üyesi/Asst.Prof. İbrahim YILMAZ
Komite Başkanı / Committee Chairman